Něco z historie a technologie.

Kolem roku 1000 byl vynalezen a od té doby i vyráběn (vyráběli ho Benátčané) tzv. čtecí kámen, tj. skleněný kulový vrchlík, který se přikládal ke čtenému textu aby ho zvětšil. Používali ho především dalekozrací mniši.

Takovýto kámen popisuje ještě v roce 1268 anglický filozof Roger Bacon, zatímco v jenom italském rukopisu z roku 1289 je už zmínka o brýlích, tj. o čočkách upevněných v obroučkách. Musely tedy být vynalezeny někdy v tomto období. Někdy se uvádí jako jejich vynálezce Salvino D’Armate z Pisy, novější zdroje ukazují k dominikánskému mnichu Alessandru Spinovi z Florencie. První známé umělecké zpracování tématu s brýlemi se objevuje v roce 1352 (Tommaso di Modena).

Od okamžiku vzniku brýlí řešili jejich výrobci problém jejich správného usazení (upevnění), a to jak z hlediska mechanického tak optického. Trvalo jim to 350 let. Španělští výrobci v 17. stol. experimentovali s hedvábnými stužkami připevněnými k obroučkám a tvořících smyčku kolem uší. Později španělští a italští misionáři začali používat – po čínském způsobu – místo smyček keramická nebo kovová závaží. Konečně v roce 1730 londýnský optik Edward Scarlett představuje pevné postranice, které se opírají o horní část ucha.

Cocosong.

Mistrovské umělecké dílo a řemeslná výroba, která zrcadlí misteriózní kulturu východní asie

U BRÝLÍ COCOSONG EXKLUZIVNÍ SOUČASNÉ MATERIÁLY JSOU SPOJENY S TAK VYNIKAJÍCÍMI PRVKY, JAKO JE HEDVÁBÍ, SUŠENÉ KVĚTINY, PEŘÍ, POLODRAHOKAMY, KOVOVÉ AKCENTY A SMALTOVÁNÍ. VYSOCE PRECIRNÍ RÁMY BRÝLÍ, KTER DOPLŇUJÍ TVÁŘ TĚCH, KTEŘÍ SE CHTĚJÍ CÍTIT JEDINEČNÍ A EXKLUZIVNÍ. KOUZELNÝ STYL, KTERÝ JDE NAPŘÍČ ČASEM A PROSTOREM NA VÝPRAVĚ DO VZDÁLENÝCH ZEMÍ.

Exkluzivní kolekce značky COCO SONG vzdává hold historii čínské kultury a umění v kombinaci s důrazem na detail italského designu. Na některých modelech se nachází malé postříbřené kovové detaily skládajících se z medailónů, draků a jiných zvířat z asijské mytologie. Brýlové obruby COCO SONG jsou navíc vylepšené pravými polodrahokamy jako jsou nefrit, tygří oko, tyrkys, lapis lazuli a malachit. Každý tento kámen má svůj význam a vliv na člověka. Také se používají originálně Swarowski krystaly.

Été lunettes

Až do dnešního dne si čtvrtá generace zachovala tuto vášeň pro brýle, nahrazující plášť kýta a korytnačiny acetátem celulózy, což je materiál se stabilnějšími vlastnostmi odvozenými od bavlníkové rostliny, a proto je pro uživatele obtížnější a šetrnější k životnímu prostředí. Odhodlaní z otce na syna, talent, kreativita a dovednosti nové generace byly obohaceny o zkušenosti a tradici minulosti.

Původní myšlenkou kolekce Eté Lunettes je vzít módní doplněk často používaný v oděvním průmyslu – peří a přizpůsobit jej průmyslu brýlových skel, což do doby než takto tato společnost udělala se zatím nestalo. Technicky se jedná o to laminovat dva listy acetátového materiálu, které mohou mít různé barvy, ale většinou průhledné povrchově a mezi nimi se umístí peří různých barev, které se pak projevují pod průhledným materiálem. Každé pero je umístěno samostatně, aby bylo zachováno symetrické působení pro přední stranu a na spánky.

Jimmy choo

V souladu s rozsahem obuvi zančky J.CH. se kolekce brýlí zaměřuje pouze na ženskou populaci. Duše značky je přítomna ve všech kolekcích brýlí. Obroučky jsou z nejkvalitnějších materiálů a v nejvyšší kvalitě – to je to, co značka nabízí. Jimmy Choo obroučky se vyznačují svou pozorností k detailu, jasnými barvami a luxusním pocitem pro okolí. Obecný směr je vyrábět produkty, které představují smyslnost a svůdnost a brýle tuto vizi opravdu reprezentují. Design je veden jako velmi „měkký a ženský“ s mnoha půvabnými detaily. Jimmy Choo brýle jsou označeny jmény, čísla mají jen barevné typizace.

ŽENSKÉ SRDCE A EMOCE BYLY ZA DESETILETÍ ZACHYCENY LUXUSNÍMI, RUČNĚ VYROBENÝMI BOTAMI ZNAČKY JIMMY CHOO. A STEJNÝM LUXUSNÍM DEKOREM, NEJJEMNĚJŠÍMI MATERIÁLY A VYSOCE OKOUZLUJÍCÍM STYLEM JSOU BRÝLOVÉ OBROUČKY JIMMY CHOO.. JSOU URČENY PRO ŽENU, KTERÁ MILUJE SMYSLNÉ A SVŮDNÉ VZORY.

Fendi

Designově nádherné brýlové obroučky – brýle značky Fendi jsou krásně elegantní, mísí se v nich luxusní barvy a jedinečný design. Když nosíte pár brýlí s ikonickým dvojitým logem F – Fendi, vyjádříte svou spojitost s nejmodernějším stylem a bezvadným zpracováním. Jako jeden z nejuznávanějších módních domů na světě, Fendi je známá jako značka, která definuje trendy, a tyto ženy po celém světě milují nosit a užívat si jejich kreativitu a jedinečnost.

ODVÁŽNÁ TVOŘIVOST, BOHATÝ ŘÍMSKÝ STYL A ŘEMESLNÁ EXCELENCE TO JSOU ZNAKY TOHOTO ITALSKÉHO MÓDNÍHO DOMU. U ZNAČKY FENDI SE MODERNÍ A INOVATIVNÍ DESIGN MÍSÍ S NEJVYŠŠÍM ITALSKÝM LUXUSEM POD TVŮRČÍMI PRVKY GÉNIA KARLA LAGERFELDA. BÝT OSOBNOSTÍ JE MÍT NA SOBĚ MÓDNÍ DOPLŇKY OD ZNAČKY FENDI!

Blac

Blac je navržen a ručně vyráběn výhradně vlastním produkčním týmem společností Bellinger House v Dánsku. Špičkový a také tajný výrobní proces vkládá každému rámu Blac zvláštní péči a řemeslnost, což zajistí jedinečný design každého kusu. Všechny rámy jsou vyráběny ručně – se závěsy, šrouby a hroty přizpůsobenými pro tyto obroučky Blac.

BLAC JE NOVÁTORSKÝ TVŮRCE BRANDU BRÝLOVÝCH OBROUČEK, REVOLUČNÍM ZPŮSOBEN VYTVÁŘENÝCH Z UHLÍKOVÝCH VLÁKEN VYZTUŽENÝCH TITANEM. VÝSLEDKEM JE LEHKÝ RÁM, ALE PŘESTO VELMI SILNÝ. BLAC JE PRVNÍ NASTAVITELNÝ RÁM Z UHLÍKOVÝCH VLÁKEN S PATENTOVÝM OZNAČENÍM, JEŽ BLAC VYVINUL JAKO PRVNÍ NA SVĚTĚ!

Blackfin

Čistý a dokonalý japonský titan s precizním designem itálie.
VŠECHNO ZAČÍNÁ TITANOVOU DESKOU. ALE NE NĚJAKÝM STARÝM TITANEM, MUSÍ BÝT TEN NEJČISTŠÍ NA SVĚTĚ. TVÁŘÍ V TVÁŘ DESCE TITANU VĚTŠINA LIDÍ JEN VIDÍ KOV, ALE POKUD BUDETE CHTÍT, MŮŽETE ZAHLÉDNOUT DUŠI BRÝLÍ BLACKFIN. TO JE DŮVOD, PROČ TENTO JEDINEČNÝ VÝROBCE KVALITNÍCH A NESMÍRNĚ ODOLNÝCH BRÝLÍ NAKUPUJE SUROVÉ TITANOVÉ DESKY V JAPONSKU OD CERTIFIKOVANÝCH VÝROBCŮ, KTEŘÍ MOHOU ZARUČIT NEJČISTŠÍ A NEJDOKONALEJŠÍ TITAN. POKUD NĚKDO CHCE VYTVOŘIT TY NEJLEPŠÍ TITANOVÉ RÁMY, NEMŮŽE EXISTOVAT ŽÁDNÝ KOMPROMIS O KVALITĚ ZDROJE.

Brýlové obroučky.

Brýlové obroučky – brýle, které nabízíme, jsou obrazem současných trendů v tomto módním doplňku a zdravotní pomůcce v jednom. Představujeme ty hlavní a nejzajímavější typy obrouček které jsou u nás na prodejně k vyzkoušení a zakoupení.

Vedle obrouček s čistými liniemi, které se vyznačují jednoduchostí a praktičností a jsou vyrobeny z pevných materiálů, jako je například ocel, karbon, titan máme také exkluzivní typy s mnoha zajímavými barvami a prvky.

Kvalita a dlouhodobá záruka.

Všechny produkty které nabízíme jsou dlouhodobě podrobeny požadavkům na vysokou kvalitu, spolehlivost pro uživatele a možnost úprav a oprav pokud jsou potřeba. Kvalita materiálů je pro nás prioritou, proto vybíráme takové, aby vám přinesly jak spolehlivost a odolné řešení, tak i vizuálně byly krásné a reprezentativní.

Modely brýlí které zde zobrazujeme jsou běžnou součástí sortimentu naší optiky ale nejsou aktuálně obrazem stavu na prodejně. Proto prosíme, pokud máte zájem o konkrétní model, nejdříve nás navštivte a rádi Vám jej předvedeme je-li skladem nebo jej pro Vás objednáme. Aktualizaci budeme zde provádět podle možností a nabídky dodavatelů.

Dioptrická skla Rodenstock.

Specialisté společnosti Rodenstock vyvíjejí vysoce přesné technologie výroby špičkových čoček a nejdokonalejší metody měření oka. Značka Rodenstock je synonymem nejvyšších technologických standardů a výrobků výjimečné kvality. Cílem je dosáhnout co nejvyšší přesnosti. Díky tomu získáváte jedinečnou korekci zraku, vysoké pohodlí a esteticky dokonalý výsledek.

Potřebujete nosit své brýle stále!

Pokud máte vadu zraku, a měli byste nosit brýle, pak je pro Váš zrak velmi důležité, aby jste je nosili pokud možno neustále. Celý zrakový systém si zvyká nějakou dobu na vše potřebné co mu oči dodávají a občasné nasazování brýlí jedině jeho mozek mate – neví co je správně. Budete-li odkládat nošení brýlí bude to pro mozek nakonec velice zatěžující a přinese Vám další problémy – bolení očí, hlavy, únavu atd.

Podívejte se na ilustraci toho, co je vidět, pokud brýle nemáte (vpravo) a pokud máte (vlevo).