úvod, akce, reference kontakty, mapa, o nás informace, ke stažení    
dioptrické a sluneční brýle
sportovní brýle a kontaktní čočky
služby a doplňky
dětská optika
 
vyšetření a prevence
cvičení zraku proti únavě a pro sport
Co nás odlišuje od ostatních? Bereme svou práci velmi osobně
a nebojíme se jít za kvalitou dál než je zvykem...
Nabízíme vysoce kvalitní brýlové obruby - materiály i provedení s vlastní zárukou servisu..
Optika Fénix nabízí více..!
Do brýlí vsazujeme prestižní skla s certifikací přímo pro nás - Rodenstock Business Partner s technologií přesných skel - díky spojení skeneru DNEye a patentované výroby skla zhotovíme dokonalý otisk vašeho oka 
do oční pomůcky.
     line grey

 
sluneční brýle - ochrana pro Vaše oči

UV záření způsobuje šedý zákal očí, proto všem doporučujeme chránit zrak slunečními brýlemi od profesionálního optika s certifikací skel než z jiných zdrojů.
Sluneční brýle jsou módním a funkčním doplňkem pro sport a volný čas. Při koupi brýlí je důležitý nejen design a móda, ale především perfektní vidění a UV ochrana pro Vaše oči. Toto platí jak při venkovních sportovních aktivitách, tak při ležérním touláním se po památkách. Ultrafialové záření může vést k poškození Vašeho zraku, jehož následky se mohou projevit o mnoho let později. Proto vždy hledejte minimálně symbol CE na stranicích obruby. Tento symbol garantuje evropský limit pro UV ochranu Vašich očí. Takto označená sluneční brýle Vám ochrání Váš zrak.

VŠECHNY SLUNEČNÍ BRÝLE NEJSOU STEJNÉ
Každá čočka je navržena pro specifické světelné podmínky. Značka, která odpovídá síle filtru je zpravidla uvedena na stranici za symbolem CE. Existují 4 různé kategorie filtrů:

- 0 je filtr pro nízkou ochranu před světlem 
- 1 a 2 jsou střední filtry pro užití v Evropě
- 3 je tmavý filtr pro tropické oblasti, hory a vodu 
- 4 jsou velmi tmavé filtry pro extrémní podmínky, např. na ledovci

MŮŽETE SE SPOLEHNOUT NA ZNAČKU RODENSTOCK.
Všechny sluneční brýlové čočky Rodenstock garantují dokonalý pohled a UV ochranu. Pečlivě vybrané materiály a speciální povrchová úprava zajišťují, že naše sluneční brýle nepředstavují žádné riziko například i pro lidi, kteří jsou alergičtí na nikl.

Na Rodenstock se můžete spolehnout i během jízdy automobilem. Sluneční brýlové čočky odpovídají evropskému standardu s garancí rozlišení dopravních světel.


Silhouette sluneční brýle - Titam Minimal Art - The Icon Mod. 8154
 
         
 
Rodenstock -sluneční brýle Claudia Schiffer
  inteligentní sluneční brýle

Stylové sluneční brýle lze označit za inteligentní, pokud jsou zároveň schopny řešit také individuální požadavky náročného uživatele a přizpůsobit se jakýmkoli světelným podmínkám.

ColorMatic IQ® Sun
V současnosti už nepotřebujete pro nejrůznější světelné podmínky více než jedny brýle – díky našim novým samozabarvovacím brýlovým čočkám ColorMatic IQ® Sun určeným pro sluneční brýle. Díky tmavému zabarvení chrání vaše oči před prudkým slunečním světlem a poskytují 100% ochranu před škodlivým zářením UVA a UVB. Když se ale z pláže přesunete například do restaurace, zesvětlí se zabarvení brýlových čoček až na 55 %. Díky tomu vidíte i ve stínu s vysokým kontrastem.
 
         


line


dámské sluneční brýle | pánské-uni brýle
něco z historie a technologie
Za normálních okolností dokáže lidské oko regulovat intenzitu světelného záření dopadajícího na sítnici rozšiřováním a zužováním zřítelnic. V extrémních případech, například na horách nebo u moře, mu však musíme pomoci a ochránit ho před škodlivými paprsky. Tohle věděli lidé již dávno předtím, než byly vynalezeny sluneční brýle a než se začalo mluvit o ultrafialovém záření a jeho škodlivých účincích.

Saharští Tuaregové proto mají ve svých modrých pokrývkách hlavy úzké skuliny, kterými se dívají a vniká jimi část ostrého pouštního slunce. Podobně se odedávna chránili Eskymáci před sněžnou slepotou speciálními kostěnými "brýlemi" - upravenou zvířecí kostí s malou štěrbinou jako průzor.
Dříve, i když se toho ještě příliš nevědělo o ultrafialových paprscích a jejich účincích, se za nejspolehlivější ochranu namáhaných očí považovala zelená barva skel. Příslušné pokyny najdeme již v příručkách z počátku osmnáctého století. Zelené brýle měl v roce 1787 na očích také druhý přemožitel vrcholu Mont Blanc, Francouz Horace Bénédict de Saussure. Moderní měření prokázala, že zelené sklo skutečně pohlcuje značnou část ultrafialového záření. Zelená barva byla způsobena příměsí železa v písku, z něhož bylo sklo pro výrobu brýlí taveno.

Změnu přineslo období romantismu se symbolem "modré květiny" a obecnou oblibou modré barvy. K propagaci modrých brýlových skel značnou měrou přispěl berlínský oční lékař Ludwig Böhm. Začaly se nosit modré brýle v nejrůznějším provedení, cvikry i monokly.

Teprve koncem devatenáctého století přišel další oční lékař Francouz Fieuzel s novou teorií. Tentokrát si již všímal i škodlivých účinků ultrafialových paprsků a pokusem dokázal, že modré sklo jich propouští mnohem více než žluté. Novým trendem se proto staly sluneční brýle ve žluté barvě.
«{

 
John F. Kennedy s brýlemi AO Saratoga

Inzerce na brýle Willsonite


      dámské  sluneční brýle
barvy, elegance, styl..


Dobrá sluneční skla chrání vaše oči před UV zářením. Sluneční skla SunContrast, ale dokážou ještě víc: zajišťují vám vysoce kontrastní vidění, a to i v oslňujícím či rozptýleném světle. 

Sluneční světlo má tu nepříjemnou vlastnost, že nezobrazuje dostatečně výrazné kontrasty. V denním světle je totiž rozptýlena modrá složka, která převládá nad ostatními barvami a má za následek snížení kontrastu. Skla SunContrast odfiltrují ideální část modrého světla. Věci mají najednou vyšší kontrast a barvy i detaily vypadají přirozeně. (zdroj Rodenstock.cz)

Kliknutím na obrázky níže se vám otevře náhled ve větším okně.
 


pokud chcete zobrazit v jednom okně na tmavém pozadí » Dámské modely - galerie »

     
cocosong   cocosong   cocosong   cocosong
     
dolce & gabana   jimmy Ghoo   dolce & gabana   dolce & gabana
     
baldini   baldini   baldini   baldini
     
dolce & gabana   vogue   vogue   vogue
     
sasura   sasura   sasura   sasura
nahoru ^^..            


  Pánské - univerzální sluneční  brýle
od klasiky po dynamiku současného stylu


Na silnici se světelné situace dokážou velmi rychle střídat. To však velmi zatěžuje oči. Důsledkem může být únava, bolesti hlavy a ztráta soustředění. Pomůže, budete-li nosit správný typ slunečních brýlí: SunContrast drive. Jejich speciální zabarvení je ideálně vyladěno pro použití v autě. Kromě toho jste se skly SunContrast v autě samozřejmě chráněni rovněž proti oslnění UV záření. 
Skla SunContrast se vyrábějí se stejnoměrným nebo graduálním zabarvením. Graduálně zabarvená skla přinášejí dodatečnou výhodu ochrany proti oslnění světlem přicházejícím diagonálně shora, zároveň však světlejší spodní částí brýlí stále dobře vidíte na palubní desku. (zdroj Rodenstock.cz)

Kliknutím na obrázky níže se vám otevře náhled ve větším okně.
     


pokud chcete zobrazit v jednom okně na tmavém pozadí » Pánské modely - galerie »

     
TAGHeuer   TAGHeuer   TAGHeuer   TAGHeuer
     
TAGHeuer   TAGHeuer   TAGHeuer   TAGHeuer
     
Ray-Ban   Ray-Ban   Ray-Ban   Ray-Ban
     
Ray-Ban   Ray-Ban   Ray-Ban   Ray-Ban
     
Ray-Ban   Guess   Gant   Porsche Design
     
Porsche Design   Diesel   Tom Tailor   Tom Tailor
     
jaguar   Guess   Guess   Gant
nahoru ^^..            


line

         

                       

           
 
co nejdůležitější vám nabízíme:

profesionální oční optika s certifikací Rodenstock
kontaktní čočky a brýlové obruby
dětská optika a zázemí pro rodiče s dětmi
specializace na sportovní brýle
vyšetření zraku na počkání i na objednávku
kontaktních čočky a jejich aplikace
servis zdarma* do konce životnosti brýlí
značky které nabízíme:

dámy a páni -- RAY-BAN | DOLCE A GABANA | VERSACE | TAG HEUER | JAGUAR | BLAC | GUCCI | JIMY CHOO | RODENSTOCK | PORCHE DESIGN | MERCEDES BENZ | DIESEL | JIL SANDER | SALVATORE FERAGAMO | VOGUE | BOGNER | EMPORIO ARMANI
sport -- ADIDAS | OAKLAY | GLORYFY | RODENSTOCK | NIKE | PUMA
dětské brýle -- ACTIVE | NIKE | ESPRIT | RAY-BAN | GUCCI | YOUPI
kontaktní čočky -- JOHNSON A JOHNSON (Acuvue) | COOPER VISION (Biofinity, Proclear, My Day) | ALCON (produkty - AirOptics, Dailies, Opti-Free)

 
© Optika Fénix
všechna práva vyhrazena
idea & image & power
© Max Portman
Optika Fénix si vyhrazuje právo změny podmínek akcí podle aktuální situace a možností v dodávce produktů. Uvedené obchodní značky jsou chráněny právy jejich vlastníků.
  otevírací doba prodejny:

pondělí
úterý
středa
čtvrtek
pátek
sobota
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
8.00 - 17.30
9.00 - 11.00
   
mobile: +420 777 744 574
line: +420 573 331 628

e-mail: fenix@optikafenix.cz
mapa: Google Maps » ••