Nezařazené

Krátký průvodce výběrem dětských brýlí.

Nejčastější chyby?

Nejedné mamince vyskočí slzičky když se zjistí, že jejich potomek bude muset nosit brýle.

Je to pro každého obtížný krok a okamžik zlomu, ale je to jen v myšlení. Nesmíte zapomínat že ty dětské brýle bude nosit vaše dítě ne vy. A už i právě tento fakt bude na něj působit. Proto od Vás očekává podporu a toleranci aby to zvládlo. Myslete na to především v okamžicích kdy se má toto již přímo řešit, proto je vždy lépe před návštěvou prodejny optiky si v klidu probrat jaké brýle by se vybíraly, co je na nich důležité a proč.

Zkuste více s dítětem probrat jeho zájmy vzhledem ke kterým je dobré dětské brýle řešit a už mít trochu společně jasno, než pak na místě uplatnit autoritu protože nebudete plně moci strávit co si dítě bude přát.

I tak myslete na to co jsme již psali, že brýle bude nosit Vaše dítě a proto aby je chtělo nosit, musí mít k tomu nějaký minimálně „normální“ vztah. Pokud mu budou direktivně vybrány, jeho vztah k nošení bude od počátku pro Vás dosti těžký.

Snažte se při výběru dětských brýlí působit pozitivně, spíš chválit něco než nesouhlasit, stačí když řeknete „ty předchozí byly parádní“ než říkat „v těchto vypadáš jak ucho“.. Ono to pak Vaše dítě může vzít že je to obecně platné. Dnes je jiná doba, na výběr jsou modely barevné a hravé ale také i decentní. Navíc pro aktivní děti je spousta možností výběru opravdu odolných obrouček a dalších doplňků, které jsou naprosto úžasné pro zvládání pohybu a sportu. Bez problémů pak udělá váš prcek v brýlích kotrmelec a nic se neděje..