Nebuď jak netopýr | vyšetření očí zdarma | Optika Fénix Kroměříž
Aktuality

Nebuď jak netopýr

V týdnu 30. 8. – 3. 9. 2021 při vyšetření zraku rodiče vyšetříme dítě zdarma.

Pečujte o svůj zrak stále, nejen ve škole.

28. 8. máme v kalendáři jako Evropskou noc pro netopýry. Je to jediný létající noční savec a na mnoha místech můžete v tuto noc navštívit jeskyně, nebo místa, kde můžete vidět netopýry naživo.

Netopýři jsou takové malé létající ´radary´ – k orientaci a pohybu používají svůj skvělý citlivý sonar… Vysílají ultrazvukové signály, které se odrážejí od okolních předmětů, a podle těchto odražených vln se dokonale orientují. A to i při nočním lovu – pomocí odraženého ultrazvuku jsou schopni lovit i drobný hmyz přímo v letu. Svou kořist lokalizují naprosto přesně díky tomu, že vnímají odraz každým uchem zvlášť, slyší tedy prostorově.

 

My lidé ale k orientaci potřebujeme primárně zrak. A podle toho bychom o něj měli patřičně pečovat. Pokud tedy nevlastníte vysoce výkonný sonar, doporučujeme pravidelné prohlídky. Proto neváhejte a rezervujte si u nás vyšetření i s vaším školákem, ať pak na svět nekouká „jak netopýr“. Nyní nastává pro školáčky i velké školáky a studenty náročné období, kdy opět začnou zatěžovat svá kukadla více zíráním na tabuli, co to tam ten pan učitel napsal 😃

NEJEN NA TABULI!

Nenechme je proto v nesnázích a včas jim umožněme správné vidění – A TO NEJEN NA TABULI! Často se setkáváme s názorem, že má dítě brýle ´jen na tabuli´ … a až vyjde dítě ze školní budovy – pak nechceme, aby vidělo dobře? Když vyjde z budovy školy do města, kde může přehlédnout auto u přechodu? Správné brýle a celodenní nošení totiž umožní lepší soustředění během celého dne, i když se s dětmi učíme doma, jsou pak klidnější a vyrovnanější. Jejich mozek pak totiž nemusí stále řešit kompenzaci zrakového nedostatku. Ano brýle jsou finanční vklad, ale do našich dětí, kterým také nekoupíme špatné boty nebo nešetříme na výživě … vše na čem ušetříme my rodiče, doplácejí pak naše děti ve vyšším věku.

Přejeme vám ostré vidění po celý rok!
Tags: , ,

Přečtěte si také

Historie zraku – 3. díl
NENECHTE SI UKRÁST ZRAK
Nejnovější články
Menu