Nezařazené

Rozhovor s Radovanem Knapem (2.část)

Firmy nejsou jen značkou. Firmy dělají lidé. O naší firmě jsme si povídali s majitelem Radovanem Knapem (pokračování):

6. Nezapomenutelný zážitek?

Těch je za tu dobu více.
První, když jsem před x lety prodal paní s vysokými dioptriemi plně individuální brýlová skla a paní se rozplakala, že za 50 let svého života takto skvěle nikdy neviděla..

Druhá, když jsme začali s tréninkem zraku a kognitivních funkcí. Přišel k nám kluk 13 let, který měl spasmus čočky a měl na oku – 7,0 dioptrií a na oko vlastně neviděl. V průběhu našeho cvičení mu spasmus povolil a oko začalo normálně fungovat, vidět a dioptrie byly nulové. Což pro nás bylo naprosto úžasné!!


7. Těžké chvíle podnikání?

Samozřejmě začátky, kdy nebylo doslova na chleba, ale ukázalo se, že když člověk něčemu věří a pracuje na tom, tak se vše v dobré obrátí.


8. Ideální zákazník?

To jsou pro nás všichni, kteří navštíví naši optiku z jakéhokoli důvodu. Pro nás žádný zákazník není ani malý ani velký…


9. Oči a životní styl, nejlepší prevence

Dnešní životní styl, aniž si to moc uvědomujeme, je extrémně zatěžující na vizuální systém. My jako lidé jsme odjakživa systémově připraveni na dívání se do dálky, ne na 10 až 12 hodinové dívání se na střední a krátkou vzdálenost, jako je PC, telefon, tablet atd. To je fyziologicky pro tělo nejtěžší práce a „žrout energie“ kterou pak musíme doplňovat různými prostředky, kde je hodně cukru o kofeinu…

Vizuální systém je nejdůležitější smysl který máme. Spousta lidi si myslí, že je to samozřejmost a tak jak vidí a vnímají situace oni, vidí a vnímají situace ostatní – toto není pravda. Každý člověk vidí jinak a má jinak nastavený vizuální systém.


10. Vzkaz na závěr?

Nepodceňujte prevenci. Zastavte se za námi. Je to skvělá časová investice pro celý život.